Roland Garros hakkında konuşuyoruz, yazıyoruz ve sosyal medya da tartışıyoruz.  Biraz da oyuncuların ve otoritelerin sarf ettikleri ilginç veya matrak cümleleri iletelim bu yazıda.  

- Bugün 3 numaralı seri başı Agnieska Radwanska’yı yendiği maçtan sonra basın toplantısında kendisine hiç bu kadar büyük bir salonda medya ile buluştu mu sorusuna Ajla Tomljanoviç’in cevabı: “Hakikaten öyle, hiç bu kadar ışığın bana doğru yönlendiğini hatırlamıyorum.”

- Agnieska Radwanska: “Birinci ve ikinci seri başları yenilmesi, üçüncü seri basının kazanacağı anlamına gelmez.  Bunu söylemek aptallık.”

- Bugünkü  mağlubiyetinden sonra kendisine Roland Garros’taki yarattığı sansasyon sayesinde Wimbledon’a wild card alıp almama ihtimali sorulduğunda cevabı: “Wimbledon’a wild card alırsam yemin ediyorum baygınlık geçiririm.”

- Townsend’ı yenen Carla Suarez-Navarro’nun rakibinin oyunu hakkında düşündüğü sorulunca cevabı: “Sanki bugün anarşik stili olan bir oyuncu ile oynadım!”

- Ernest Gulbis bugünkü galibiyetinden sonra 24 Slam’den beri ilk defa ikinci haftaya kalmasına dair: “ Galiba 7 senedir ilk defa bu odaya seyirci değil de oyuncu olarak geldim.”

- Yine Gulbis, alışılanın dışında bir şekilde sükûnetini kortta koruduğu vurgulanınca: “Böyle oynarsam ne gibi bir sinir krizi yaşayabilirim ki?”

- Yine Gulbis, “Fransa’nın havasında mı bir şey var? İki turnuva kazandın ve ilk haftayı da geçtin burada” sorusu sorulduğunda: “Sadece Amerika’da kazandığım zamanlarda vardı, o zaman da Amerika’nın havasının iyi gelip gelmediği soruluyordu bana.”

- Fransız gazeteci Eric Saillot, Pauline Parmentier’in wild card alıp dördüncü tura çıkması hakkında: “Artık ilk yüze kesin girecek.  US Open’da ana tablo onu bekliyor.  Egzotik yerlerde ufak turnuvalar oynama dönemi sona erdi.”

- Eski Fransız tenisçi Henri Leconte’un 6/0 6/0 biten Maria Sharapova galibiyeti yorumu: “Maria alışveriş yapmaya gitmek istiyordu.”

- Federer’e ikinci turda elenen Diego Schwartzman’ın rakibi hakkında yorumu: “Ona karşı oynamak dev bir postere karşı oynamak gibi birşey.”

- Andy Murray’nin Paris yorumu: “Paris çok güzel bir şehir.  Burada yaşayabilirim.  Tek problem Londravari meteoroloji.”