Maalesef dün, 18.11.2022 Cuma günü, Türkiye çok değerli bir evladını yitirdi. İçimden bir parça koptu sanki… Üzüntüm sonsuz. Yarım asırdan önce temsil ettiğimiz kurumların menfaati için çatışırken baktık ki dost olmuşuz. Bu dostluğum onunla özelimi paylaşmaya kadar yükseldi.

En son Belçikalı engelli okçu Piotr Van Montagu hakkındaki yazısının fevkaladeliğinden ama bir fotoğraf eksikliği olduğundan söz etmiştik! “Artık her şeyi yaptıramam” demişti. Dilinin altında bir bakla varmış da ben anlamamışım!

Engelli sporculara yaşam sevgisi aşılamaya bağışladı tüm ömrünü. Bunun yanında, bir tenis sevdalısı olarak temsil ettiği kurumları sonuna kadar korudu… Onların gelişimi için azami çaba sarfetti. Karşısında kim olursa olsun fikrini söylemekten yüksünmezdi. İster bir bakan, ister bir başkan! Hepsi ondan derslerini etraflıca aldılar. Bu onun fikri bilgisinden, görgüsünden ve insanlığından kaynaklanıyordu. Dolu dolu bir bireydi.

Güzel Adam, Mert Adam, İyi İnsan, Sevgili Dostum! Güzellik dolu olsun gittiğin her neresiyse. Tanrıdan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum.