Davis Kupası "Dünya Grubu" yarı-finallerinin 2. gününde çiftler müsabakaları yapıldı. Tahmin ettiğimiz gibi tüm takımlar ilan etmiş oldukları ekipleri değiştirmişlerdi. İsviçreliler ilk gün teklerde 2-0 öne geçmelerinin avantajını Federer'i dinlendirerek kullandılar. Sahaya Wawrinka-Chiudinelli ikilisiyle çıktılar. Bu ekip dörttür birlikte oynuyor ama daha hiç maç kazanamadılar! İtalyanlar ise atacak başka kurşunları olmadığı için mecburen Fognini'yi dahil ederek en kuvvetli takımlarını kurdular.
 
Dört saatin üzerinde süren bir maç sonunda İtalyanlar 3-2 kazandılar (75, 36, 57, 63, 62). Ancak Fognini'ye iki gündür zorlu maçlar oynatmanın bedelini yarın ödeyebilirler. Federer kendi saha ve seyircisi önünde onun karşısına dinlenmiş çıkarken Fognini 8 sette yedi saate yakın sahada kalmış olarak sahne alacak! Belli olmaz, İtalyanlar yarın Fognini yerine dinlenmiş bir Seppi ile de sahaya çıkıp sürpriz arayabilirler. Yarın Federer'in ilk maç olarak sahaya çıkması da önemli. Haşmetmeabları kazanırsa iki gündür üst üste maç oynayan Wawrinka-Bolelli maçı hiç oynanmayabilir.

Diğer yanda Fransa-Çek Cumhuriyeti maçında her iki taraf ta ilan edilenden değişik ekiplerle endam ettiler. Çekler 0-2 geride olmanın dezavantajıyla Stepanek'in yanına Vesely yerine Berdych'i sürdüler. Fransızlar da Monfils'li takım yerine tekleri oynayan Tsonga-Gasquet iklisini tercih ettiler. Kağıt üzerinde Çekler'in ekibi fazlasıyla ağır basıyordu. Ancak Çekler'in ağır-abileri yorgunluk ya da bıkkınlıktan olsa gerek gerçek oyunlarının çok altında bir performans gösterince maç 3.5 saatte ve dört sette Fransızlar'ın oldu (67, 64, 76, 61). İki takım arasında çok fark vardı: Örneğin Fransızlar 16 ace atarken diğerlerinin ace sayısı 1'de kaldı. Epey de elektrikli bir maç oldu. Hem itirazlardan hem de Çek izleyicilerin aşırı tezahüratından oyun birkaç kez durdu.
 
Bu sonuçla Fransa 3-0'ı yakalayarak Davis Kupasında ilk finalist oldu. Yarın (Pazar) oynanacak maçlarla da büyük bir olasılıkla İsviçre diğer finalist olarak Kasım sonu Paris'e gidecek. Hoşkalınız.