Maça durağan başlayıp ilk sette 3-0 geri düştükten sonra toparlanan Goffin, maçın geri kalan bölümünde oynanan 14 oyunun 12’sini hanesine yazdırarak Thiem’i sürklase etmeyi başardı.

Pete Sampras Grubu’nu, Dimitrov’un ardından ikinci sırada tamamlayan David Goffin, ATP Finalleri’nde adını yarı finale yazdıran son isim oldu.

Yarı final biletini kapan Belçikalı raket, bugüne kadar Roger Federer ile altı kez karşı karşıya geldi. Daha önce oynadıkları altı maçta İsviçreli efsaneden sadece iki kez set alabilen Goffin, bu maçların tamamından yenik ayrıldı.

ATP Finalleri öncesinde dünya 1 numarasında yer alan raketlere karşı dört kez korta çıkıp bu maçların tamamını kaybeden Goffin, gruptaki ilk maçında Rafa’yı yenerek bu seriyi bitirmişti. Yarı finaldeki rakibi İsviçreli efsane Roger Federer olan Belçikalı raket, ‘’Roger çok iyi bir tenis oynuyor ama benim de kaybedecek hiçbir şeyim yok’’ sözleriyle, dünya 2 numarasından da çekinmediğini dile getirdi.

Hafta boyunca oynanan grup karşılaşmalarının ardından, Garanti Koza’nın altın sponsporluğunda düzenlenen ATP Finalleri’nde yarı final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

Roger Federer-David Goffin
Grigor Dimitrov-Jack Sock

(Emre Başoğlu / Tenisdunyasi.net)