Nasıl bir başlıksa bu! Zira yarı-final oynamaları gereken Sırp Djokovic ile İspanyol Nadal rakipleri çekilince hiç yarı-final oynamadan finale kaldılar. Bu çapta bir turnuvadan iki yarı-finalist’in birden çekilmesi 1968 yılından bu yana ilk kez oluyor.


Evet Djokovic’in rakibi Japon Nishikori kasık sakatlığından; Nadal’ın rakibi Polonyalı Berdych ise gastroentestinal (halk ağzıyla ishal) bir virüs kaptığından maçları oynayamayacaklarını ve çekildiklerini açıkladılar. Nishikori daha önce 14 kez maçlardan çekilmiş… Bunların üçü büyük turnuvalar.


Sırp raket herhalde yaşantısının en rahat turnuvasını oynuyor. Zira üçüncü turda da rakibi Alman Mayer çekilmişti. Novak bugüne kadar turnuvada sadece 3 maç ve 6 set oynamışken; Nadal beş maç oynamış oldu.

Ancak puan ve para ödülü olarak herhangi bir kayıpları yok. Zira tenis kuralları oyunculara rakipleri çekilse de puan ve ödüllerini oynamış gibi veriyor.


Seyirciler ise bu duruma epey tepki gösterdi. Bin kişiye yakın bir izleyici grubu turnuvanın oynandığı Crandon Park’a yürüyerek durumu ve oyuncuları protesto etti. Yönetim ise onlara ellerindeki biletleri gelecek yıl için istedikleri bir günle değiştirebileceklerini bildirdi.

Bugün önce bizim saatimizle  19:00’da Serena Williams (ABD) ve Na Li (Çin) arasında kadınlar finali var. Sports TV yayınlıyor. Müteakiben ise çift–erkekler finali oynanacak… ABD’li Bryan kardeşler ile Kolombiyalı Cabal/Farah arasında. Bunu kimse yayınlamıyor. Hoşkalınız.