Sayın Cengiz Durmuş,

Geçtiğimiz günlerde 21 yıldır organize edilen 29 Ekim, “Cumhuriyet Kızları” turnuvasının basın toplantısında tüm katılımcılar önünde bu turnuvanın yaratıcısı ve ev sahibi TED Kulübü için “bir istasyondur” ifadesinde bulunmuşsunuz.

1936’dan bu güne benliğini sadece ülkesel değil, uluslararası alanda da başarıyla sürdüren TED Kulübünün en eski üyelerinden ve yöneticilerinden biri olarak kullanmış olduğunuz ifadeyi fevkalade çirkin buluyorum. Üstelik bu ifadeyi TED Kulübünün Başkanının önünde kullanmanız tek kelimeyle nezaketsizliktir. Sindirilmesi güçtür. 

TED Kulübü ister erkek ister kadın, her branşıyla bu ülkenin spordaki başlıca övüncelerinden biridir. Aynı Ankara ATK, İzmir Kültürpark, Balıkesir BTİK, Zonguldak TDİK ve Adana gibi. Bunlara sizler erişmemiş olabilirsiniz. Bilmemek ayıp değildir sayın başkan…Ancak bu ülkenin Tenis Federasyonu Başkanı olarak bunu hala benimseyememiş (belki de öğrenememiş) olmanız ayıptır. 

Konuyu seçiminiz arifesinde daha etraflı dile getirmeyeceğim. İleriki günlerde arzu ederseniz size TED gibi kulüplerin bu ülke için neler ifade ettiğini etraflı bir şekilde anlatırım. Hatta isterseniz oy kaygısıyla açılan diğer istasyonlardan da söz ederiz?

Ha şunu da belirteyim ! Kimsenin taraftarı değilim…Bu konjonktürde bir gelişme olabileceğine dair pek bir inancım yoktur. Ama ülkemizde “adam” yaratabilen kurumların küçümsenmesini kabullenemiyorum. 

Saygılar...