Daha atak, sürekliliğini daha muhafaza edebilen, sinirlerine daha hakim olan kazandı. Nisbeten daha tecrübeli olan ve teniste bir avantaj sayılan solaklığı olan kaybetti. Raducanu dönüş biletini çok daha erken bir tarihe almışken, elemelerden gelip şampiyon oldu. Diğeri ikinci oldu ama yolda kadınlar tenis dünyasında benim diyen ne kadar şampiyon varsa hepsini saf dışı bıraktı… Ödül töreninde izleyicilerden aldığı destek inanılmazdı. İkisine de “BRAVO”. Sirk gibi bir ortamda bizlere fevkalade heyecan ve güzelliklerle dolu iki tenis haftası yaşattılar. Daha ne söyleyelim!

Tarihteki tüm Slam turnuvalarında ilk kez elemelerden gelen biri şampiyon oldu. 44 yıldır ilk kez bir İngiliz bir Slam kazandı. Şimdiye kadar toplam 303.000 dolar kazanmış olan Raducanu buradan 2.5 milyon dolar alarak ayrılıyor. 300’lerde geldiği New York’tan ise sıralaması 23 olarak dönüyor. Leylah’nın kazancı ise 1.5 milyon dolar. Eh, hiç fena sayılmaz!

Daha zoru ise şimdi başlıyor. Klasik laftır “gelinen yerde kalmak zordur”! Hele ki tenis dünyasında…Onları alaşağı etmeye çalışacak öyle çok rakip bulacaklar ki şaşarsınız.Umarım başarıları gelip geçici olmaz. İkisi de sempatiklikleri, soğukkanlılıkları, sportmenlikleri ve içtenlikleriyle daha çok gözümüzün önünde olsunlar. Çevremize daha çok örnek olsunlar. Günümüz dünyasının, gençliğin böylelerine fazlasıyla gereksinimi var. Sırtlanlarla çakallar yerlerini keşke Leylah’lara ve Emma’lara bıraksa. Dünyamızı sarmış şu iğrenç salgın gibi bizleri çevreleyen kötü insanlar da silinse keşke yaşantımızdan. Bir gerçek var ki her iki genç kızın aileleriyle birlikte yaşamları artık ÇOK farklı olacak. Başka bir gerçek ise başta tenis olmak üzere kadın sporunun mükemmel bir evrim geçirerek cahiliye mensuplarına en güzel yanıtı verdiği. Bu kızların başarısı öyle çok genç kıza örnek olacak ki aklınız almaz.

Zaten pazarlama şirketleri çoktan harekete geçti bile. Raducanu ünlü “Vogue” dergisinin Ekim sayısında çoktan yerini aldı. Çeyrek-finalden sonra instagram’daki takipçileri 625.000’i bulmuş. Kimbilir şimdi nerelere varmıştır? Piyasa değerini düşünebiliyor musunuz bu kızın şimdi? Emma’nın annesi Çin kökenli İngiliz. Leylah’nın ki ise Filipin asıllı Kanadalı. Birinin babası Ekvatorlu, diğerinin ki Rumen. Tüm dünya onları bekliyor şimdilerde…

Bizler de...