Kızı Alexis Olympia'nın doğumundan sonra ilk kez bir majör turnuvada boy gösteren eski dünya 1 numarası Serena Williams, Paris'teki ilk maçında Kristyna Pliskova'yı iki sette geçmeyi başardı.

Kortta mobilite sıkıntısı yaşayan ama etkili servisleriyle oyunu domine eden Serena, 50 dakika süren ilk seti tiebreak'le hanesine yazdırırken, rakibinin servisini 3 kez kırdığı ikinci seti ise 6-4'lük skorla kazanarak 2. turda Avustralyalı Ashleigh Barty'nin rakibi oldu.

Maç esnasında ve sonrasında, kortta gösterdiği performanstan çok özel tasarım kıyafetiyle konuşulan Serena Williams, özellikle sosyal medyada ''süper kahraman'' benzetmelerine konu oldu.

Basın toplantısında kortta taşıdığı yeni outfit'i üzerine konuşan ABD'li süper yıldız, bu kıyafeti giydiğinde kendini adeta bir savaşçı gibi hissettiğini belirtti.

Güçlü bir hayal gücüne sahip olduğunu dile getiren Serena, bu kıyafetin kendisini son dönemin popüler Marvel filmlerinden Black Panther'daki Wakandalı savaşçı bir kraliçe gibi hissetmesini sağladığına değindi.

''Her zaman bir süper kahraman olmak istemişimdir.'' diyen 36 yaşındaki Serena Williams, bu kıyafetin kendisini süper kahramana dönüştürme şekli olduğunu söyledi.

Emre Başoğlu - tenisdunyasi.net