İspanya’nın Tarragona kentinde devam eden 18. Akdeniz Oyunları’nda tenis mücadelelerinde Türkiye, çift kadınlarda Başak Eraydın/İpek Öz ile altın, çift erkeklerde Anıl Yüksel/Sarp Ağabigün ile bronz madalyaya uzandı.
 
Finalde Boşnak tandem Nefisa Berberovic/Dea Herdzelas ile kozlarını paylaşan Eraydın/Öz çifti, nefesleri kesen bir mücadelenin ardından ipi göğüsledi. Karşılıklı kazanılan setler neticesinde gidilen maç tie-break’te iki maç puanı çeviren Ay-yıldızlılar, 0-6, 6-3, 12/10’luk galibiyetle podyumun zirvesine çıktı.


 
ERKEKLER BRONZU KAPTI
Çift erkeklerde bronz madalya maçına çıkan Anıl Yüksel/Sarp Ağabigün ikilisi, büyük çekişmeye sahne olan bir karşılaşmanın ardından hedeflerine ulaştı. Portekizli rakipleri Gonçalo Falcao/Bernardo Saraiva önünde 6-2, 3-6, 11/9’la sevinen Yüksel ve Ağabigün, kürsünün üçüncü basamağındaki yerlerini aldı.
 
BAŞAK İKİNCİ ALTIN İÇİN
Milli tenisçi Başak Eraydın, Akdeniz Oyunları’ndaki ikinci altın madalyasını  tekler finalinde arayacak. Oynadığı üç maçta rakiplerine set şansı tanımayan Eraydın, şampiyonluk maçında dünya sıralamasının 189 numarası Fransız Fiona Ferro ile karşı karşıya gelecek. 

(ttf.org.tr)