Tenis Dünyası dergisinin yeni sayısı, İstanbul'daki tenis şöleni için "ikili özel sayı" olarak planlandı. Hem WTA, hem de ATP turnuvalarının üst üste oynanacağı Koza World of Sports'taki turnuvaların derinlemesine ele alındığı bu sayı ortak bir turnuva rehberi niteliği taşıyor.

Derginin 76. sayısında üç önemli söyleşi var. Türkiye'nin Davis Kupası takımı ve erkekler tenisinin teknik patronluğunu üstlenen ünlü Slovak tenisçi Dominik Hrbaty ile Ali Katipoğlu'nun yaptığı geniş söyleşide ilginç saptamalar bulunuyor.

Milli tenisçi Tuna Altuna "tenisin Sergen Yalçın'ı olduğunu" iddia ettiği söyleşide çok konuşulacak demeçler verdi. Son dönemin gözde ismi Çağla Büyükakçay ise Tenis Dünyası'na verdiği özel röportajda aldığı galibiyetlerle özgüveninin yerine geldiğini ve ilk 100'ün çok yakın olduğunu belirtti.

ATP'de 10 yılda nelerin değiştiğine dair Şevket Furkan Erbay'ın analizi kısa bir yakın geçmiş panoraması çıkarırken, Baran Güven ATP'nin yakın geleceğine mercek tutarak 1 numara adaylarını yorumladı.

Doping tartışmaların gölgesinde yaşadığımız günlerde bu sayıda, tenisi sarsan en büyük beş doping vakasına dair inceleme de derginin bu sayısında ilgi çeken konular arasına yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde hayatını yitiren efsanevi gazeteci Bud Collins'i, kendisini yakından tanıyan yazarımız Paul Fein kaleme aldı. Fein, Collins'in tenise katkılarını okurlarımız için özetledi.

Dario Novak, Bekir Emre, Mert Ertunga, Cem Tınaz ve Nick Bollettieri'nin köşe yazısı kaleme aldığı bu sayıda İpek Şenoğlu Cup, Davis Kupası'nda Türkiye-Bulgaristan serisi gibi tenis gündemindeki diğer gelişmeler de bulunuyor.