Tenis Dünyası Dergisi

Tenis Dünyası Dergisi 78. sayı

Sayı: 78 · Haziran 2016

Türkiye'nin bayilerdeki tek tenis dergisi Tenis Dünyası78. sayısıyla okurlarına sunuldu. Kapağında Fransa Açık'ta mutlu sona ulaşan Garbine Muguruza ve Novak Djokovic'in olduğu yeni sayıda, Paris'teki organizasyonun geniş analizi, yılın ikinci slam turnuvasına dair izlenimler, özel dosyalar ve röportajlar önemli yer tutuyor.

Bu sene maçların yanı sıra yaşanan sıkıntılarla öne çıkan Roland Garros'u üç hafta boyunca yerinde takip eden yazarımız Mert Ertunga, büyük tepki toplayan olayların perde arkasını anlattı. Ertunga, Marsel İlhan'ın ardından şimdilerde Çağla Büyükakçay'ın tarihi başarılarında büyük pay sahibi antrenör Can Üner ile gerçekleştirdiği keyifli sohbeti de kaleme aldı.

Çağla, Marsel ve İpek'in eleme turlarını aşarak ana tabloya girmesiyle Türk tenisi için özel bir anlam kazanan yılın ikinci Grand Slam'ini, Jimmie48 Tennis Photography'nin özel fotoğrafları eşliğinde Ali Katipoğlu özetledi. Fransa'da ayrıca Türkiye'nin yıldızı parlayan genç raketlerinden Ergi Kırkın'a da mikrofon uzattık.

Toprak sezonu geride kalırken sırada çim sezonu var. Yaklaşan Wimbledon öncesi son değerlendirmeleri yaptığımız yeni sayıda 2017'den itibaren ATP Dünya Turu'na dahil olacak Antalya'daki çim kort turnuvasına değindik. Şevket Furkan Erbay, köklü çim kort kültürü bütününde Antalya Open'a dair düşüncelerini paylaştı.

ATP ve WTA'in iki yıldız adayını mercek altına aldık. Geçtiğimiz aylarda ATP tarafından sunulan Next Generation (Gelecek Nesil) konseptinin önemli temsilcilerinden Chung Hyeon ile yaptığımız röportajın yanı sıra ve WTA sıralamasında basamakları büyük bir hızla kat eden Daria Kasatkina'yı değerlendirdik.

Klasikleşen Türkiye Takımlar Şampiyonası ve Türk Kalp Vakfı senyör turnuvalarında yaşanan heyecanı Bülent Gürkan aktarırken, son dönemde Türkiye ve dünya tenisinde öne çıkan gelişmeler, sayfalardaki yerini aldı. Bekir Emre, Necdet Kestelli, Cem Tınaz ve Dario Novak da ışık tutan köşe yazıları ve anekdotlarıyla 78. nüshaya katkı verdi.

Tenis Dünyası dergisinin 78. sayısı, temmuz ayının ortasına dek bayilerden temin edilebilecek.

Tenis 
Dünyası'na İstanbul ve Ankara'da kolay ulaşılabilirsiniz. Dergimizi her zaman edindiğiniz bayii ve kitapçılar dışında metro istasyonlarındaki Büyükşehir Belediyesi'ne ait gazete büfelerinde bulmanız mümkün.

Tenis Dünyası'na abone olmak isteyenler 0 212 347 70 42 nolu telefondan bize ulaşıp, bilgi edinebilir. Türkiye'nin en prestijli spor yayınları arasındaki Tenis Dünyası'nın (12 sayı + 3 eski sayı hediye) abone bedeli 100 TL'dir.

Tenis Dünyası Dergisi
Popüler Haberler
ATP·WTA
1Novak Djokovic9,045
2Rafael Nadal7,480
3Roger Federer6,420
4Alexander Zverev6,385
5Juan Martin del Potro5,300
Tüm listeyi gör
Anket

Novak Djokovic'in Amerika Açık'tan diskalifiye edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?