Tenis Dünyası Dergisi

Tenis Dünyası Dergisi 74. sayı

Sayı: 74 · Ocak-Şubat 2016

Türkiye'nin en uzun süreli yayınlanan ihtisas spor dergilerinden Tenis Dünyası, 74'üncü sayıya ulaştı. Geçen ay Davis Kupası'nda yıldızlaşan Andy Murray'in kapakta olduğu dergi, 10. yayın yılını kutluyor. 

2006'nın kasım ayında çıkan ilk sayıdan itibaren genel bir özetin yer aldığı dergide bugüne kadar yapılan tüm söyleşilerin listesi ile birlikte katkıda bulunan isimlerden ve yapılan özel haberlerden pasajlar bulunuyor. Tenis Dünyası'nın geride kalan 74 sayısı içinde Serena Williams'tan Mats Wilander'e, İpek Şenoğlu'ndan Tony Nadal'a kadar bir çok önemli söyleşiye imza atıldı. 

JUDY MURRAY VE AYLA AKSU...
Yeni sayıda iki tane söyleşi yer alıyor. Antalya'ya antrenör semineri için gelen Andy Murray'in annesi ve Britanya Fed Cup kaptanı Judy Murray, Ali Katipoğlu'na geniş bir röportaj verirken, hem günümüz kadınlar tenisine, hem de kendi yolculuğuna dair bilinmedik notları okurlarımızla paylaştı. Geçen ay Türkiye şampiyonluğunu kazanan ve dünya sıralamasında 2015 yılı içinde 600'den fazla sıra atlayan genç tenisçi Ayla Aksu da ilk kez derginin sayfalarına konuk oldu. Bu yıl adından çok sık söz etmeniz ihtimal dahilindeki genç profesyonel Aksu'nun söyleşisi dergi okurlarının çok ilgisini çekecek.

Tenis Dünyası'nın 74'üncü sayısı, geçtiğimiz iki ay içindeki turnuvaları da mercek altına yatırıyor. Uluslararası teniste ATP ve WTA sezon sonu turnuvalarıyla birlikte Davis Cup ve Fed Cup finallerinin de ayrıntılandırıldığı dergide, aralık ayı ortasında TEB Ankara Cup'a da geniş yer ayrıldı.

Şevket Furkan Erbay'ın geçtiğimiz yıl yurt dışında görev yapan hakemlere dair incelemesi, 2015'in inişli-çıkışlı 15 oyuncusu dosyası, Dario Novak'ın kaleminden ölü sezonda oyuncu yenilenmesine dair yapılacak çalışmalar yazısı da okurların ilgisini bekliyor. Senyörler dünyasının nabzı da, Hülya Cup ve Niyazi Mete söyleşisi ise bu sayıda atıyor.

Tenis Dünyası Dergisi
Popüler Haberler
ATP·WTA
1Novak Djokovic9,045
2Rafael Nadal7,480
3Roger Federer6,420
4Alexander Zverev6,385
5Juan Martin del Potro5,300
Tüm listeyi gör
Anket

Novak Djokovic'in Amerika Açık'tan diskalifiye edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?