Tenis Dünyası Dergisi

Tenis Dünyası Dergisi 59. sayı

Sayı: 59 · Ocak-Şubat 2014

Dergimizin 59'uncu sayısı Avustralya Açık ve 2014 yılına başlarken geride kalan yıla bakış atıyor. 2013'ün satırbaşlarını özetleyen, Türkiye ve dünya tenisinde yaşananları özetleyen analizlerin yanında, Avustralya Açık öncesinde başta kapaktaki eski şampiyon Maria Şarapova olmak üzere yıldızların performansını da inceliyor.

Tenis Dünyası'nda bu sayı üç söyleşi var. Martina Navratilova ile yapılan söyleşide ünlü tenis ikonu kanser hastalığından kadın tenisinin şu anki durumuna ve sporun sorunlarına kadar hayli geniş bir yelpazede soruları cevaplandırdı. Diğer söyleşilerde ise geçen ay ilk ITF Turu finalini oynayan milli raket Barış Ergüden ve "hakem slam" yapma peşindeki genç tenis hakemi Serdar Sümer derginin sayfalarına konuk oldu.

Bu sayıda ilk kez Tenis Dünyası için yazı kaleme alan akademisyen Salih Barış Öztürk, tenisin en yaygın sağlık problemlerinden "Tenisçi Dirseği" problemini aşmak için kilit önemdeki raket seçimini irdeledi ve ortaya bilimsel veriler ışığında ideal seçim kriterlerini koydu.

Ankara Cup, Türkiye Şampiyonası, senyörlerde Kültürpark Yeni Asır ve Adana Hülya Cup turnuvalarına ayrı sayfa ayırdığımız 59'uncu sayıda doğuştan bacakları olmayan 13 yaşındaki Conner Stroud'ın inanılmaz azminin hikayesini de okuyacaksınız. Ocak-Şubat dönemini kapsayan iki ayılık bu sayıdaki en eğlenceli bölüm ise, tenis kortlarındaki ünlülerle benzerlerini eşleştirdiğimiz "İnsan İnsana Benzer" başlıklı inceleme.

Tenis Dünyası, bu sayıdan itibaren İstanbul ve Ankara'da daha kolay ulaşılabilir hale geldi. Dergimizi her zaman edindiğiniz bayii ve kitapçılar dışında, artık metro istasyonlarındaki Büyükşehir Belediyesi'ne ait gazete büfelerinde bulabilirsiniz.

Tenis Dünyası'na abone olmak isteyenler 0 212 347 70 42 nolu telefondan bize ulaşıp, bilgi edinebilir. Türkiye'nin en prestijli spor yayınları arasındaki Tenis Dünyası'nın (12 sayı + 3 eski sayı hediye) abone bedeli 80 TL'dir.
Tenis Dünyası Dergisi
Popüler Haberler
ATP·WTA
1Novak Djokovic9,045
2Rafael Nadal7,480
3Roger Federer6,420
4Alexander Zverev6,385
5Juan Martin del Potro5,300
Tüm listeyi gör
Anket

Novak Djokovic'in Amerika Açık'tan diskalifiye edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?