Tenis Dünyası Dergisi

Tenis Dünyası Dergisi 55. sayı

Sayı: 55 · Ağustos 2013

Derginiz Tenis Dünyası, 55'inci sayısında içeriğini kortların süper yıldızlarına ayırdı. 1973'ün Ağustos ayında başlayan resmi dünya sıralamasında 1 numaraya yükselen tüm tenisçilerin yer aldığı özel sayıda, hiç bir yerde bulamayacağınız bilgiler yer alıyor. Klasman oluşturmanın tarihçesini Şevket F. Erbay kaleme alırken, Emre Yazıcıol da günümüzdeki sıralama sisteminin eleştirel bir profilini çıkarıyor.

ATP'de 25, WTA'de ise 21 tane 1 numaraya çıkan tenisçinin tanıtıldığı 30 sayfalık dosyada ayrıca Slam kazanamamış 1 numaralar ve klasman rekorlarıyla ilgili istatistikler de bulunuyor.

Bu sayının diğer özel işi ise, kortlara yeniden dönen Martina Hingis söyleşisi. Amerikalı yazarımız Paul Fein, tenisin efsaneler kulübüne giren İsviçreli ile Tenis Dünyası okurları için konuştu. Hingis, koçluk deneyiminden, bugünkü kadınlar tenisinin durumuna kadar bir çok soruyu yanıtladı.

Wimbledon'da üç çeyrek finalist çıkaran Polonya tenisindeki çıkışı analiz eden Ali Katipoğlu, uzun yıllar teniste suskun olan bu spor ülkesinin geleceğine ışık tutan bir yazı kaleme aldı. Ayrıca geçtiğimiz ay Türkiye'de yapılan ITF turnuvaları, ATP-WTA raporu, sahte raket dosyası da ağustos sayımızda elinizin altında olacak içerikten bir kaç başlık...

Tenis Dünyası'nı büyük dergi bayilerinden alabilirsiniz. Dergimize abone olmak isteyenler 0 212 347 70 42 nolu telefondan bize ulaşıp, bilgi edinebilir. Tenis Dünyası'nın 1 yıllık (12 sayı + 3 eski sayı hediye) abone bedeli 80 TL'dir.
Tenis Dünyası Dergisi
Popüler Haberler
ATP·WTA
1Novak Djokovic9,045
2Rafael Nadal7,480
3Roger Federer6,420
4Alexander Zverev6,385
5Juan Martin del Potro5,300
Tüm listeyi gör
Anket

Novak Djokovic'in Amerika Açık'tan diskalifiye edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?